אצלנו בחצר

מועדון הקצינים הסורי בשביל אלי כהן

מצפה פישגוף

מצפה פישגוף

עוד

יצירה קהילתית

הסיפור של אפיק

הסיפור של הילדים

עוד

אורו יהל  - מירוץ הלפיד

עוד

אודות יהל

פרויקט פסיפס קהילתי- פרויקט שנת בר מצווה

ספרית רחוב השביל - מועדון הקצינים הסורים

ספרית הרחוב הוקמה כשירות למבקר במועדון הקצינים. הספרים בספריה הם תרומה של חברי הקהילה ואנשים טובים אחרים. כל אחד יכול לקחת או להוסיף ספר כאוות נפשו.

את הספריה מתפעל במסירות רבה עופר דורון.

חנות יד 2 "עוץ לי גוץ לי - יחד הופכים קש לזהב"

עוד

חנות יד שנייה היא חנות חברתית-קהילתית שפועלת על בסיס אמון הדדי. היא הוקמה במטרה לאפשר לאנשים לחלוק בשפע הקיים, להשתמש שימוש חוזר בחפצים ולחסוך במשאבים ופסולת לכדור הארץ.  

בחנות מחלקות נשים, גברים, ילדים, תינוקות וכלי מטבח ומציעה פריטים באיכות טובה, לעיתים אף חדשים לגמרי. החנות פתוחה ללא הפסקה, בהגיעכם תמצאו מחירון מוצרים וקופה קטנה עם עודף. מחירי רוב הפריטים בחנות נעים בין 2-10 ש"ח והכסף שנאסף חוזר לקהילה בפעילויות ואירועי גיבוש או לשדרוג נראות החנות.

המחירים במחירון הם המלצה בלבד ומבקרים אשר אין ביכולתם לשלם את המחיר המומלץ יכולים לשלם כל סכום סמלי שנראה להם או להסתפק בהודיה בלבד.  

החנות מופעלת על ידי צוות מתנדבות ומתנדבים מקיבוץ אפיק וכן משולבים בה צעירים מתכנית "נטעים" המתגוררים בקיבוץ וחניכים מתנדבים ממכינת מיצר השכנה לנו. 

אל החנות מגיעים אנשים מכל רחבי האזור וכן אורחים המתארחים בקיבוץ ומטיילים. 

החנות מסייעת לעיתים בארגון תרומות של בגדים, נעליים וציוד לתינוקות וילדים עבור משפחות במצוקה כלכלית, שידם אינה משגת.

החנות מופעלת ומתוחזקת במסירות רבה בניצוחה של דנה לנגר

 

גינה קהילתית

עוד

באוקטובר 2018 החלה להתגבש הפעילות סביב הגינה הקהילתית באפיק בליווי עזרתה של המועצה האזורית גולן.

הגינה היא פרויקט משותף של הקהילה ומטרתה העיקרית לייצר הזדמנויות למפגש קהילתי וחיבור שכבות האוכלוסייה השונות דרך חיבור משמעותי אל המקום והאדמה בה אנו חיים.

במהלך הדרך הקמנו ערוגות ירק שופעות משותפות ופתוחות לכלל הקהילה, גינת תבלינים, ספסל בוץ ומעגל מדורה. ערכנו הרצאות, ערבי קהילה וחגגנו יחד את ל"ג בעומר סביב למדורת הגינה.

אופי הפעילות הינו על בסיס מפגש שבועי עם תוכן משתנה, החל מפעילויות סביב הגינה כגון שתילה, עישוב תחזוקה וקטיף, דרך הרצאות, פרויקטים של בניה והקמת דברים חדשים ולפעמים סתם יושבים על כוס תה מסביב למדורה.

מתוך שאיפה לייצר כמה שיותר חיבורים עם הקהילה, במהלך הדרך חברו אלינו חברים מפרויקט "נטעים" ומתקיים שילוב של פעילויות החינוך בתוך הגינה.

הגינה הקהילתית היא פרויקט מתפתח שחי ופועם רק בזכות האנרגיה שחברי קהילה מביאים לתוכו. הוא משתנה תמידית עם עונות השנה ועם אופי החברים שבאים להנות ממנו ולתת יד בתחזוקתו. מקווים וסקרנים לראות לאן יגיע ומאחלים לראותו מתפתח ומאגד סביבו יותר ויותר עשיה מקצוות שונות....אז נתראה בגינה 😊!

על כל זאת מנצח במסירות רבה אילן לנגר

עיצוב סנדרה לנגר

אם גילית טעות, פנה אלינו לדוא"ל: life@afik.org

  • Wix Facebook page

קיבוץ אפיק, רמת הגולן מיקוד 1293800

טלפון: 04-6761211   פקס: 04-6761265